CEREC - urządzenie o wieloletniej tradycji

CEREC został opracowany na Uniwersytecie w Zurychu i jest z powodzeniem stosowany przez praktykujących lekarzy stomatologów od 1985 roku tj. od ponad 25 lat.

Obecnie system CEREC pracują lekarze stomatolodzy w ponad 25 tysiącach gabinetów stomatologicznych w ponad 50 krajach na świecie.

Od 1985 roku ponad 8 milionów pacjentów wyleczono stosując system CEREC. Wykonano i zacementowano u nich ponad 20 milionów odbudów ceramicznych.

Długoletnie badania kliniczne wykazują, że wytrzymałość odbudów CEREC jest równoważna z odbudowami ze złota. A nawet w indywidualnych przypadkach prace wykonane systemem CEREC przewyższają jakością uzupełnienia wykonane ze złota.

Leczenie systemem CEREC to:

 • Eliminacja tradycyjnych wycisków

  Kamera CEREC 3D skanuje spreparowany ząb w zaledwie kilka sekund. Pozwala to na wyeliminowanie nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków.

 • Eliminacja uzupełnień tymczasowych

  Odbudowy ceramiczne są wyfrezowywane z litych bloczków ceramicznych zaledwie w kilka minut. Są one natychmiast gotowe do zacementowania w ustach pacjenta. Eliminuje to konieczność stosowania uzupełnień tymczasowych. CEREC oznacza jednocześnie jedną wizytę pacjenta w gabinecie i wyeliminowanie kilkudniowego czasu oczekiwania potrzebnego na wykonanie ceramicznej obudowy protetycznej przez pracownię protetyczną w sposób tradycyjny.

 • Natychmiastowe uzupełnienia protetyczne

  Odbudowy wykonane systemem CEREC mogą być natychmiast zacementowane w jamie ustnej pacjenta, dlatego ilość wizyt pacjenta potrzebnych do ich wykonania została ograniczona do zaledwie jednej. Cechą wyróżniającą te obudowy jest ich długoletnia trwałość.

Postępowanie w systemie CEREC krok po kroku:

 1. Przed rozpoczęciem leczenia pacjent zostaje poinformowany o zaletach odbudów wykonywanych systemem CEREC.
 2. Po usunięciu zniszczonych tkanek zęba lub wadliwego wypełnienia, lekarz rejestruje obraz 3D zębów za pomocą kamery CEREC.
 3. Zarejestrowane dane pozwalają na zaprojektowanie odbudowy na monitorze konsoli projektowej.
 4. Urządzenie frezujące systemu CEREC wykonuje odbudowy z bloczka ceramicznego.
 5. Wyfrezowana odbudowa jest bezpośrednio cementowana adhezyjnie do pozostałej naturalnej tkanki.