Uśmiech w 1 dzień!

Innowacyjna i przełomowa metoda porcelanowej odbudowy zębów w jeden dzień

Smile

Porcelana jako materiał do odbudowy zniszczonych tkanek zębów znana jest od kilkudziesięciu lat. Jest szklista, twarda, przezierna, wysoce kosmetyczna, obojętna dla otaczających  tkanek,  stabilna w kolorze i kształcie – trwała,  jest po prostu najlepsza.

W dzisiejszej stomatologii XXI wieku porcelana jest materiałem niezastąpionym, ale czy
nadal przełomowym, jak to było ponad pół wieku temu?

Czy może być dzisiaj coś, co pozwoli dentystom zafascynować się tym materiałem na nowo i powiedzieć o porcelanie - „innowacyjna”?
Co jest takiego nowoczesnego w obecnych odbudowach porcelanowych?

Monitor

Otóż pojawiło się urządzenie całkowicie zmieniające dotychczasowe relacje: pacjent – lekarz – technik dentystyczny,

  • urządzenie pozwalające wykonać piękny uśmiech w jeden dzień,
  • urządzenie, wykonujące 10 wysoce kosmetycznych licówek w jeden dzień,
  • urządzenie, które każde kompozytowe wypełnienie pozwala zastąpić porcelanowym wkładem,
  • urządzenie, które jako jedyne na świecie wykonuje pełnoceramiczny ząb ćwiekowy na jednej wizycie,
  • urządzenie, a właściwie cały system CEREC pozwalający wkroczyć w cyfrowy świat stomatologii lekarzom ze swoimi pacjentami

Dlaczego CEREC zmienia tradycyjne relacje?

Dawniej proces wykonywania odbudowy porcelanowej rozpoczynał się opracowaniem zęba, pobraniem nielubianych przez pacjentów wycisków, wykonaniem modeli gipsowych, na których technik przygotowywał ostateczny produkt, co niejednokrotnie trwało około dwóch tygodni.

CEREC MC XL

Obecnie proces ten trwa godzinę.

Zaczyna się oczywiście opracowaniem zęba przez lekarza, po czym zostaje pobrany wycisk wirtualny kamerą wewnątrzustną skanującą w wymiarze 3D.
W ten sposób powstały model cyfrowy służy do wykonania ostatecznego wypełnienia ceramicznego przez maszynę frezującą, dodajmy, że po zeskanowaniu z dokładnością 20 mikrometrów i uzyskaniu wirtualnego modelu w komputerze z 30x powiększeniem – zyskujemy dokładność nieosiągalną dla oka i rąk.

Cały proces wyróżnia się brakiem możliwości popełnienia błędu.
Uzupełnienia pełnoceramiczne wykonane są z jednorodnych, homogennych firmowych bloczków porcelanowych, co dodatkowo stanowi o jakości całego procesu.

Dzięki wyżej wspomnianemu procesowi technologicznemu dentysta jest w stanie w ciągu jednego dnia zrekonstruować do dziesięciu zębów, co dotychczas było nieosiągalne, przez co możemy mówić o „pięknym uśmiechu w jeden dzień”.

CEREC MC XL